ZNEUŽÍVANIE HOLOKAUSTU

A JEHO CHYBNÉ PRIROVNANIE K PANDÉMII COVID-19 !

Začiatkom roku 2020 vypukla pandémia vírusového ochorenia covid-19, ktoré môže spôsobiť úmrtie ľudí. Krajiny v snahe zabrániť jeho šíreniu prijímajú rôzne opatrenia. Vybraná skupina obyvateľov začala mylne prirovnávať tieto opatrenia k holokaustu. Dokonca existujú rôzne konšpiračné teórie pripisujúce Židom zodpovednosť za túto celosvetovú pandémiu. Úlohou našej výstavy je tieto výmysly uviesť na pravú mieru. Zameriavame sa ňou na najčastejšie prirovnania, ktoré sa objavujú na internete a sociálnych sieťach. Do protikladu s týmito konšpiráciami, hoaxami a fake news dávame historické fakty.

ONLINE VÝSTAVA

FILM

Pandémia nie je holokaust

Dĺžka filmu: 15 minút

Rok výroby: 2021
Účinkovali: Marko Bečka, Matej Beránek, Naftali Fürst, Martin Korčok, Tomáš Kriššák, Eva Mosnáková, Juraj Stern, Kristína Svrčková, Pavel Traubner, Peter Vanko
Odborná spolupráca: Matej Beránek, Martin Korčock, Kristína Svrčková
Réžia: Rado Dubravský
Produkcia: Martin Korčok
Scenár: Rado Dubravský a Martin Korčok
Poďakovanie: Ústredný zväz židovských náboženských obcí v Slovenskej republike

Realizované s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným, prejavom intolerancie. Za obsah tohto dokumentu výlučne zodpovedá EDAH o.z.